Türk Diş Hekimleri 3 yıl içerisinde Avrupa Kalite Ödülü Hedefliyor

Tüm Basın Bülteni için tıklayınız 

 

BASIN BÜLTENİ                                     http://disdostu.org

 

31 Mayıs 2011

 

TÜRK DİŞ HEKİMLERİ ÜÇ YIL İÇERİSİNDE AVRUPA KALİTE ÖDÜLÜNÜ KAZANMAYI HEDEFLİYOR  

Diş Dostu Derneği, Türkiye Kalite Derneği (KalDer), ve Sağlıkta Kalite İyileştirme Derneği (SKİD) işbirliğiyle düzenlenen “Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinde Mükemmellik Vizyonu” Paneli, 31 Mayıs 2011 tarihinde, Nişantaşı FMV Işık Okulları, Sacit Öncel Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Avrupa Kalite Ödülünü iki kez kazanan İsviçre’li Diş Hekimi Dr. Roger Harr Türk meslektaşlarıyla kalitede mükemmellik vizyonunu paylaşmak üzere panele katıldı.

Panelde, hizmette kaliteyi arttırma çalışmalarıyla üç yıl içerisinde bir Türk diş hekiminin de Avrupa Kalite Ödülü’nü kazanmasının hedeflendiği açıklandı. Diş sağlığında kalitenin diş hekimlerine, topluma ve hastaya kazandırdıkları üzerinde duruldu. Koruyucu diş hekimliğinin önemi bir kez daha vurgulandı.

Panelin onur konuğu, Avrupa Kalite Ödülü’nü ağız ve diş sağlığı alanındaki, öncü ve örnek çalışmalarıyla kazanan ilk sağlık kuruluşunun Başkanı ve Kurucusu Dr. Roger Harr’dı. Panelde, konusunda uzman bir eğitmen de olan Dr. Harr, diş sağlığı uygulamaları ve kalite yönetimine ilişkin başarı hikâyelerini Türk meslektaşları ile paylaştı.

Panel’in açılış konuşmalarını, KalDer Kalite Ödülü Yürütme Kurulu üyesi Mehmet Aydın, SKID, Sağlıkta Kalite ve İyileştirme Derneği Başkanı Dr. Hasan Kuş ve Diş Dostu Derneği Başkanı Dr. Seyhan Gücüm yaptı.

İsviçre Frenkenklinik Kurucusu ve Başkanı Dr. Roger Harr’ın sunumunun ardından Diş Dostu Klinik Projesi Danışma Kurulu Üyesi, İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Serdar ÇİNTAN ve Sağlıkta Kalite ve İyileştirme Derneği Başkanı Dr. Hasan Kuş’un moderatörlüğünde panele geçildi.

Aynı zamanda SKID Yönetim Kurulu üyesi olan Mehmet Aydın “Sağlık Kuruluşlarında Kalite’nin Önemi”ni açıkladı. Diş Dostu Klinik Projesi Danışma Kurulu Üyesi ve Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlknur Tanboğa ise “Ağız ve Diş sağlığı Hizmetlerinde Kalite Kavramının Önemi” konusunda bilgi verdi. Diş Dostu Derneği Genel Sekreteri Selda Alemdar Dinçer, “Diş Dostu Onaylı Klinik Projesinin Ana Hatları ve İşleyişi”ni açıkladı. Diş Dostu Onaylı Klinik Projesi Koordinatörü Dr. Remzi Ülgen, “Koruyucu Hekimlik, Akredite Muayenehanelerin Önemi ve Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinde Diş Dostu Vizyonu” konularını anlattı. Panelde son olarak Diş Dostu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Oktay Dülger, “İnfeksiyon kontrolü ve Sterilizasyonun Önemi” üzerinde durdu.

1982 yılında İsviçre'de kurulan Toothfriendly International’ın dünyadaki beşinci çalışma merkezi olan Diş Dostu Derneği, ülkemizde 1997 yılından beri ağız-diş bakımı ve doğru beslenme bilincini oluşturmak, geliştirmek ve yerleştirmek konusunda çalışmalar yapmaktadır. Derneğin amacı; ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçli bir toplum için destek veren kurum ve kuruluşları şemsiyesi altında buluşturmak ve uzun vadede daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.  

Daha fazla bilgi almak için:

Merve Kutun Tezcanlı, İletişim Parkı

gmervet@yahoo.com, iletisimpark@yahoo.com

0 535 894 32 94 

 Tarih:2011-06-01

Yorumlar

Bu blog için henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Yorum eklemek için üye olmanız gerekir. Üye iseniz giriş için tıklayınız.